FAQ

Zde se pokusím odpovědět na některé otázky, které by se mohly kolem fragilů naskytnout...


Co je to fragile?

Fragilové [fredžlové] jsou magická stvoření, která se na Zemi objevila poprvé se vznikem nového světa. Tito tvorové mají různé tvary a velikosti, takže nelze určit jejich jednotný vzhled. Co však mají všichni fragilové společné je schopnost ovládat určité živly a tragická minulost, kdy byli lidmi vězněni a vyvražďováni. Proto se jim dnes věnuje tolik pozornosti, lidé totiž nyní usilují o jejich záchranu.

Jak získám vlastního fragila?

Existují celkem tři způsoby. První a pro začátečníky nejvhodnější je, že se vydáte do okolí stanice, kde se několik fragilů pohybuje, pokusíte se s nějakým navázat vzájemné pouto, aby vám začal důvěřovat a byl ochotný odejít s vámi na stanici. Druhý, nejméně namáhavý, je si zkrátka nějakého koupit z nabídky, kterou stanice má. Nabídka je tvořena z fragilů, kteří již přebývají na stanici, ale nemají jednoho stálého chovatele. Poslední možností je domluvit se s jiným chovatelem a nechat vaše fragily, aby se spářili. Takto můžete o svého fragila pečovat již od narození a navázat s ním tak nejsilnější možné pouto.

Co je to IN?

IN je zkratka pro Identification Number, jinak tedy identifikační číslo. Každý fragile dostane takové číslo poté, co je oficiálně schválen. Jelikož jméno je záležitost proměnlivá, IN slouží jako jediný neměnný identifikační údaj vašeho fragila.

Jaký je rozdíl mezi druhem a řádem fragila?

Na druhy se fragilové dělí podle fyzické stavby těla, podle zevnějšího vzhledu. Na řády a podřády se dělí podle magických schopností, které ovládají.

Co je to připouštění?

Pokud si u jiného hráče zakoupíte či domluvíte připouštění na některého z jeho fragilů, znamená to, že se s tímto fragilem smí spářit některý z vašich fragilů. V tomto případě narozené mládě připadne do vlastnictví vám. Pokud si někdo zaplatí či domluví připouštění na vašeho fragila, narozené mládě připadne jemu.

Je možné křížit jednotlivé druhy/řády mezi sebou?

U druhů to možné není, jediný druh, který se může křížit s ostatními, je alfafragile. U řádů takové omezení není. Můžete mezi sebou spářit libovolné dva fragily stejného druhu, na řádu nezáleží. Naopak křížení jednotlivců z jiných řádů je svým způsobem zajímavější, jelikož nikdy nevíte, co se vám narodí.

Jak se rodí fragilové?

Přesto, že většina z nich může vzhledem připomínat plazi, nenechte se mýlit. Fragilové nekladou vajíčka, nýbrž rodí živá mláďata. Počet mláďat na jedno připouštění není nikterak zajímavý, fragilům se zpravidla rodí jedno mládě, dvě jsou pak ojedinělou vzácností.

Jak poznám, jaké mládě se mi narodí?

To je velmi obtížné. Nikdy se to nedá poznat úplně přesně. Existuje několik kritérií, která na fragilovi sledujeme. Z těch zásadních asi hlavně pohlaví, druh, řád, zbarvení nebo rozmístění barev po těle. Samečci a samičky se u fragilů rodí v poměru padesát na padesát a pohlaví mláděte nelze nijak ovlivnit, je to věc čistě náhodná. Druh mláděte víte předem, jelikož mládě bude stejného druhu jako jeho rodiče. U řádů je to poněkud komplikovanější. Pokud jsou oba rodiče ze stejného řádu i podřádu, máte velkou šanci, že mládě bude téhož řádu jako rodiče, nedojde-li k mutaci genů, poté by se mládě narodilo jako dalt, ale ta pravděpodobnost je skutečně nízká. U meziřádového páření se jedná o záležitost složitější genetiky, která je navíc často ovlivněna tím, jaký gen je u každého z rodičů dominantní, což například u řádu unilore zkrátka nepoznáte. Zbarvení je též velmi ovlivněno kombinací genů. Teoreticky by se dala ke každému genu přiřadit barva, kterou podporuje nejčastěji (blesk - žlutá, voda - modrá, oheň - červená, země - zelená, vzduch - fialová, světlo - bílá, tma - černá), neplatí to ovšem vždy. Například fragilové řádu unilore elementa mívají často hnědé či oranžové zbarvení. Následné rozmístění barev po těle je záležitostí dědičnosti. Mládě pravděpodobně obdrží od každého z rodičů některé rysy.

Jak dlouho trvá než fragile dospěje?

Fragile se rodí jako mládě. Mládě od dospělého z dálky občas nerozeznáte, liší se totiž pouze v tom, že jsou menší. Fragile zůstává mládětem prvních čtrnáct dní od narození, poté se z něho stává dospělý. Pozor! Mláďata, která pořídíte v obchodě nejsou novorozenci, proto se stávají dospělými dříve. Obvykle po jednom týdnu. Není snad třeba dodávat, že mláďata se nemohou pářit.

Jak mohu vydělat nějaké peníze?

Přibližně jednou za týden bude na úvodní stránce nová výzva, při níž můžete získat až 300,- Občas se spolu s výzvou objeví i událost, v které budete moci získat větší odměny a možná i nějaký ten peníz. Další možností je, získat je od ostatních hráčů, prodáte-li jim některého ze svých fragilů, o kterého již nestojíte, či si od nich necháte zaplatit za připouštění na některého z vašich fragilů.

Co vše si mohu za peníze koupit?

V nabídce Záchranné stanice Espera si můžete zakoupit již ochočeného fragila. Prostřednictvím Espery si také můžete pořídit ze zahraničí nějaké výjimečné vybavení, kterým naše stanice nedisponuje. Jedná se například o speciální kotce pro fragily řádu dalt.

Je možné zakoupeného fragila přejmenovat?

Ano, je. Stačí poslat žádost k přejmenování, kde musí být uvedeno vaše jméno, IN daného fragila a nové jméno, které byste mu chtěli dát. Pozor! Fragila můžete přejmenovat až poté, co bude oficiálně váš. Nelze tak učinit v průběhu koupě.

Co je stav fragila a jak jej mohu zlepšit?

Stav je zjednodušeně zdravotní stav vašeho fragila. Existují celkem čtyři možné stavy - zdravý, nemocný, zraněný a ošetřený. Zdravý fragile je to, o co každý chovatel usiluje, ideální stav organismu. Nemocný fragile se nakazil nějakou chorobou a je nutné, aby dostal potřebné léky. Pokud váš fragile onemocní a vy máte ve svém vlastnictví nějaké léky, jsou automaticky využity k uzdravení tohoto fragila. Pokud léky v zásobě nemáte, je třeba je zakoupit v obchodě. Zraněný fragile je fragile, který se nějak zranil. Takový fragile potřebuje obvazy. S jejich použitím je to stejné jako u užívání léků. Zraněný fragile, který dostal obvazy, se stává fragilem ošetřeným, což znamená, že o něho bylo postaráno a čeká, až se jeho zranění samo uzdraví. Existují tři stupně zranění, od nichž se odvíjí délka uzdravování. Obyčejná škrábnutí apod. jsou hodnocena úrovní A, tato zranění se hojí přibližně tři dny. Zranění jako zlomeniny, hlubší rány apod. jsou hodnocena úrovní B, tato zranění se hojí přibližně týden. Smrtelně vážná zranění jsou hodnocena úrovní C, tato zranění se hojí přibližně čtrnáct dní.

Něco vám tu schází? Neváhejte poslat svůj dotaz na zachranna.stanice.espera@email.cz

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky